Oznamy
Nový prezident Únie miest Slovenska
12.06.2011

BRATISLAVA - Novým prezidentom Únie miest Slovenska na obdobie rokov 2011 - 2013, sa stal primátor Prešova, JUDr. Hagyari. Rozhodli o tom účastníci 21. snemu únie, ktorý sa konal 10. júna 2011,  v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Snem sa nevyhol menšiemu incidentu v súvislosti s uznášaniaschopnosťou.V príhovore nového prezidenta Únie miest, medzi iným odznelo aj: „Ďakujem za dôveru, beriem to ako veľkú výzvu. Verím, že sa posunieme, môžem sľúbiť, že budeme efektívni a pružní,“ .

 

Novým viceprezidentom bude nasledujúce funkčné obdobie súčasný primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Ten síce voľbu nespochybnil, ale vyhlásil, že ju nemôže prijať. „Nemám záujem spochybňovať to, čo sa tu stalo, ale musíme byť voči sebe poctiví,“ povedal. Ako ďalej uviedol, účastníkov snemu bolo 25, aby bol uznášaniaschopný, musí ich byť 27. „„Ak tam chýbajú počty, musíme to nejako napraviť,“ uzavrel.

Prezident únie 21. snem prerušil pre nízku účasť, keďže niekoľko primátorov odišlo. "Bude potrebné sa zamyslieť nad účasťou, disciplínou, pokiaľ chceme byť relevantnou silou, je potrebné, aby sme rešpektovali naše stanovy," uzavrel Hagyari. Ako dodal, snem bude pokračovať v priebehu mesiaca.


Fotky:
Ochrana osobných údajov | Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Zásady používania súborov cookie.
© Copyright 2023 Združenie hlavných kontrolórov miest a obcí Slovenskej republiky